Akcja "Dobry Testament" - 7.09

Szanowni Państwo,
mam przyjemność przekazać Państwu zaproszenie do udziału w spotkaniu organizowanym w ramach prowadzonej przez Polski Instytut Filantropii Akcji "Dobry Testament".

Osoby pragnące wziąć udział w gdańskim spotkaniu, które odbędzie się 7 września w godz. 15:00-18:00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12 sala nr 107, proszone są o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres mailowy: e.szeratics@pif.org.pl lub pod numerem telefonu: 513-186-809. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej na stronie www.dobrytestament.pl

Spotkanie otworzy Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej oraz Ewelina Szeratics, Manager Kampanii.
Poniżej informacja o akcji, dodatkowo w załączeniu plakat i szczegółowy program spotkania.
Mając świadomość, że informacje oraz wiedza zdobyte podczas tego spotkania mogą okazać się przydatne zarówno dla Państwa, jak i Państwa rodzin, zwracam się z gorącą prośbą o możliwie szerokie rozpropagowanie informacji.
 

Z poważaniem i pozdrowieniami,
Gabriela Dudziak
Pełnomocnik PMG ds. Seniorów

Informacje o akcji:

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów: W drugim tygodniu września, po raz pierwszy w Polsce, będzie obchodzony Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. Wydarzenie, które pod nazwą „Include a Charity Week” od wielu lat odbywa się za granicą, w tym roku zostanie zorganizowane nad Wisłą dzięki fundacji Polski Instytut Filantropii. W ramach prowadzonej przez nią kampanii edukacyjnej „Dobry Testament”, Polacy są zachęcani do pisania testamentów i uwzględniania w nich organizacji pozarządowych.

Od poniedziałku (5.09) do czwartku (8.09) w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie organizatorzy kampanii spotkają się z mieszkańcami tych miast i wraz z prawnikami będą obalać mity związane z testamentami. Te dotyczą najczęściej obawy, że jest to czynność skomplikowana, droga i zarezerwowana wyłącznie dla osób starszych, zamożnych bądź śmiertelnie chorych. „Polacy nie rozumieją, że testament może być traktowany jako jeden ze sposobów zarządzania swoim majątkiem na wypadek śmierci” – tłumaczy manager kampanii Dobry Testament Ewelina Szeratics. Dodaje, że celem akcji, która zapewne potrwa kilkanaście lat, jest uświadomienie społeczeństwu, że testament może być traktowany jako element coraz bardziej popularnego planowania finansów osobistych i że może go sporządzić nie tylko osoba starsza, ale również przedsiębiorca, rodzic osób nieletnich, człowiek żyjący w związku partnerskim czy też samotna osoba, która przy braku spadkobierców ustawowych nie chce, aby jej majątek przejęła gmina lub Skarb Państwa. W trakcie wykładu głos zabiorą również przedstawiciele uczciwych i transparentnych organizacji pozarządowych, które zanim przystąpią do kampanii są dokładnie weryfikowane pod względem tych właśnie wytycznych. Uczestnicy spotkania będą mogli zatem dowiedzieć się o działaniach prowadzonych przez organizacje, ich zasięgu, rezultatach oraz kosztach potrzebnych do ich realizacji. Jednocześnie przedstawiciele organizacji będą tłumaczyć, że w pierwszej kolejności należy w testamencie pamiętać o rodzinie i najbliższych, a dopiero w dalszej kolejności można rozważyć uwzględnienie wybranej organizacji lub stowarzyszenia choćby niewielką kwotą.

Załącznik

Załącznik Rozmiar
PROGRAM AKCJI "DOBRY TESTAMENT" 359.4 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 2. Wrzesień 2016 - 09:22; osoba wprowadzająca: Maria Warylewska Ostatnia zmiana: środa, 19. Czerwiec 2024 - 12:17; osoba wprowadzająca: Maria Warylewska